kursy lotnicze, gdzie szukać ?

kursy lotnicze, gdzie szukać ?

Długo trwa kursy na pilota z licencją turystyczną? Wiem, że licencja rekreacyjna też jest, ale mnie interesują nieco większe samoloty. Może macie jakąś szkołę, która jest w stanie mi w tym pomóc? Czekam na odpowiedzi.

vincek

Posty: 1

 
Bez problemów można się zapisać na kursy lotnicze dla pilotów rekreacyjnych. Wtedy można zabrać cztery osoby, a sam samolot gotowy do startu nie może przekraczać dwóch tysięcy kilogramów. Jeśli ma być większy to już jest potrzebna inna licencja.

saradonin

Posty: 4

 
Z tego, co wiem licencje pilota można zdobyć, natomiast trzeba też wiele się uczyć. Dziś każdy może do takiego kursu pochodzić z tym, że nie wszyscy od razu zaliczają.

HalskiPol

Posty: 9

 
W ośrodku szkolenia lotniczego https://szkolapilotazu.pl można uzyskać wszystkie odpowiedzi. Mają tam różne kursy dla amatorów i profesjonalistów.

MisiekKce

Posty: 5

 
Jest szkoła lotnicza, która prowadzi inne szkolenia. Można tam dostać licencje rekreacyjną, turystyczną, ale i na latanie w nocy. Każdy może znaleźć to, czego szuka. Znajomy robił sobie taką licencje, ale nie lata, bowiem kasy mu brakuje na wynajęcie samolotu. To droga impreza, zatem nie jest przeznaczona dla każdego.

Nikuś23

Posty: 4

 
Samo szkolenie lotnicze to nic, ale zdanie egzaminu to już jest wyzwanie. Trzeba stanąć przed komisją i trzeba odpowiadać z dziewięciu przedmiotów. Mnie by się nie chciało aż tyle uczyć, dlatego to nie jest dla mnie.

Lupusx

Posty: 8

 
Latanie jest super. Mnie wystarczy mały samolocik, w którym zmieszczą się dwie osoby. To byłoby piękne lecieć gdzie się chce. Nie trzeba patrzeć na zegarek, kiedy odprawa tylko wsiadamy, kiedy chcemy i lecimy. Od zawsze o tym marze. Na razie na tym się tylko skończy, że marzyć nadal będzie, ale może w przyszłości?

namok

Posty: 3